Vacature Online Communicatieadviseur

Online Communicatieadviseur in Nieuwerkerk Ad Ijssel

Online Communicatieadviseur

 • Voorlichting en communicatie
 • 32 - 36 uur
 • HBO

Aantal uur: 32-36 uur per week
Salaris: tussen €3.558,- en de €5.247,- (schaal 10)
Contract: 1 jaar met mogelijkheid tot nog een jaar verlenging
Reageren vóór: 31 maart
Droom je ervan om het kloppende hart van de samenleving te zijn? Krijg je energie van het krachtig digitaal informeren van inwoners over onze gemeentelijke initiatieven? Beschik jij over innovatieve vaardigheden op het gebied van sociale media-strategieën? Dan is de rol van Communicatieadviseur bij Zuidplas op jouw lijf geschreven! Solliciteer nu en laat jezelf en onze gemeenschap groeien!

Zuidplas is een fusiegemeente die bestaat uit de dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. We bestaan pas 13 jaar, en net als een echte tiener groeien we hard. Dat biedt kansen: in je dagelijks werk én voor je carrière. Door onze ligging tussen Rotterdam en Gouda kun je jezelf ook aan grootstedelijke vraagstukken wagen. En de regio Midden-Holland waarin we ons bevinden, is eigenlijk een soort Nederland in het klein. Met een interessant speelveld, zowel politiek als geografisch.
Zuidplas groeit de komende jaren flink in inwoneraantal en daarmee ook in het aantal collega's in de organisatie. We staan voor uitdagende opgaven en passen onze werkwijze aan de vragen vanuit de samenleving aan. Om aan te sluiten op die ontwikkelingen is op interactieve manier een concernplan Zuidplas Groeit! en veranderplan gemaakt, inclusief een nieuwe organisatievisie voor Zuidplas. De organisatieontwikkeling heeft als stip op de horizon de hoofdopgaven: Opgavegericht, Zelforganiserend, Slagvaardig en Wendbaar en is nog in volle gang.
Als participatie- en communicatieadviseur maak je deel uit van het Cluster Communicatie, HR, JZ en Inkoop. Het team communicatie bestaat uit 12 collega's die elk hun eigen domein adviseren op het gebied van communicatie en participatie. Jij zit daar middenin, want je gaat elk van deze collega's helpen met onder meer de strategie op social media.

Wat ga je doen als Online Communicatieadviseur

Welke social media kanalen zijn het meest effectief om onze inwoners te bereiken? Hoe blijven we op de hoogte van wat er leeft binnen de gemeente? En nog belangrijker, hoe geven we de juiste respons op de berichten die we ontvangen? Als jij de uitdaging zoekt om deze essentiële puzzelstukjes samen te voegen en zo een tastbare impact te hebben, dan is dit jouw kans bij de gemeente Zuidplas!
Als Online Communicatieadviseur ben je elke dag het kloppende hart van het contact tussen de gemeente Zuidplas en haar inwoners. Jij bezit niet alleen een scherp inzicht in welke social media platforms het beste aansluiten bij diverse boodschappen, maar je deelt ook proactief jouw expertise met je collega-adviseurs. Met enthousiasme voor lokaal nieuws ben jij de brug naar de gemeenschap en geef je advies aan je klantcontactcenter collega's over hoe zij het beste kunnen reageren op sociale media interacties. En als regisseur geef jij de wekelijkse gemeentepagina vorm en inhoud. Klaar om jouw stempel te drukken op de communicatie van Zuidplas?"
Je (dagelijkse) activiteiten bestaan onder meer uit:

 • Het doorontwikkelen van social media van Zuidplas; De drijvende kracht zijn achter de evolutie van Zuidplas op social media;
 • Het maken en beheren van de contentkalender waarmee je richting geeft aan onze communicatie, zodat elk bericht een impact heeft.
 • het maken van creatieve content voor onze website, het intranet en de sociale mediakanalen;
 • het maken van de Gemeentepagina in de krant;
 • Alert zijn op het laatste nieuws, wat je ophaalt en waardoor je de stem van Zuidplas versterkt.

Wat vragen wij van jou?

 • Je hebt HBO werk- en denkniveaudiploma
 • Minimaal één jaar ervaring met (overheids)communicatie
 • Je hebt kennis van of ervaring met diverse social media platforms, evenals het vermogen om deze effectief te gebruiken voor gemeentelijke communicatiedoelen.
 • Ervaring met OBI4wan of een andere social mediamanagement tool zou top zijn
 • Je hebt een intrinsieke nieuwsgierigheid naar actuele gebeurtenissen en trends
 • Je kunt op inspirerende wijze adviseren en zoekt actief de verbinding op
 • Je hebt een hands on mentaliteit: goed in plannen en organiseren, weet van aanpakken en kan een strategie ook uitvoeren
 • Je kunt een Verklaring Omtrent Gedrag overleggen

Ons aanbod

Als je komt werken bij gemeente Zuidplas ben je verzekerd van goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden, namelijk:

 • Een uitdagende functie en een plezierige werkomgeving bij een groeigemeente met grote ambities;
 • Een salaris tussen de € 3.558,- en de € 5.247,- bruto per maand o.b.v. 36 uur (schaal 10);
 • Een Individueel Keuze Budget van 17.05% van het bruto jaarsalaris dat je helemaal naar eigen wens kan inzetten. Denk hierbij aan de mogelijkheid van het laten uitbetalen of het kopen van extra vakantiedagen;
 • Een contract van een jaar, bij goed functioneren verlengd met nog een jaar;
 • Een fulltime werkweek van maximaal 36 uur;
 • Hybride werkmogelijkheden en de flexibiliteit om je werktijden in te richten zoals dat bij jou past;
 • Een goede werk-privébalans en 5 weken vakantie bij een fulltime werkweek zodat je even goed tot rust kunt komen;
 • Toegang tot de Zuidplas Academie waar je tal van trainingen en cursussen kunt volgen, zodat je kunt blijven ontwikkelen;
 • Een reiskostenvergoeding van € 0.19 per kilometer, vanaf 10 kilometer tot 30 kilometer enkele reis. Maar als je het ons vraagt, kom je met het Openbaar Vervoer en krijg je een NS Businesscard om naar je werk te reizen;
 • Een Smartphone en Chromebook zodat je overal je werkt kunt doen. In het gemeentehuis staan elektrische fietsen voor je klaar om op werkafspraken te komen;
 • Pensioenregeling via het ABP waarbij gemeente Zuidplas 70% van jouw pensioenopbouw betaalt;
 • Een thuiswerkvergoeding van € 3,- netto per dag en voldoende faciliteiten om thuis je werkplek in te richten;
 • Maar het allerbelangrijkste; werken met gedreven en betrokken collega's die samen maatschappelijke impact willen maken voor de inwoners van gemeente Zuidplas.

Heb je toch nog vragen? Neem dan contact op met , , HR, JZ & Inkoop (interim). Vragen over de sollicitatieprocedure kun je stellen aan Sandhia Sheombar, Corporate Recruiter. Beiden zijn bereikbaar via .

Word Online Communicatieadviseur bij Gemeente Zuidplas.Functie:online communicatieadviseur
Startdatum:10-03-2024
Ervaring:Ervaren
Educatielevel:HBO
Contracttype:Tijdelijk
Salaris:3558 – 3558
Uren per week:36 – 36

Heb je interesse in deze vacature en wil je graag op deze functie solliciteren? Neem dan contact op met Gemeente Zuidplas via onbekend of onbekend. Of bezoek hun website onbekend.

Deel de vacature:

Redactie Nieuwerkerk aan den IJsselkrant

Leuk dat je een van de recent geplaatste vacatures hebt geopend via de nieuwerkerk-aan-den-ijsselkrant. Hopelijk vind je een baan die bij je past en waar je gelukkig van wordt!

 1. Vacatures Nieuwerkerk aan den IJssel
 2. Online Communicatieadviseur Gemeente Zuidplas 10-03-2024

Bekijk ook andere vacatures